Παρασκευή 11 Μαΐου 2012

Πέτυχε το 2-2 ο Παπάγος, 76-53 το Γαλάτσι

Παράσταση για ένα ρόλο ήταν το ματς ανάμεσα στον Παπάγου και το Γαλάτσι στο κατάμεστο για άλλη μια φορά "Σαλούν" από τους "Generals", με τους γηπεδούχους να συντρίβουν τους αντίπαλους τους με 76-53 & έτσι να ισοφαρίζουν την σειρά σε 2-2 με το τελευταίο παιχνίδι, που θα κρίνει και ποιά ομάδα θα ακολουθήσει την Πεντέλη στην Γ' Εθνική, να γίνεται την Δευτέρα 14/5/2012 στις 20:00 στο κλειστό του Γαλατσίου. Οι παίκτες του Νότη Κονδύλη από το πρώτο δευτερόλεπτο ξεκαθάρισαν μέσα στο παρκέ ποιό ήταν το αφεντικό του ματς, έχοντας μεγάλο πλουραλισμό στην επίθεση, κάνοντας έτσι το καλύτερο ημίχρονο της σεζόν προηγούμενοι με 48-29. Από την ομάδα του Γαλατσίου ο μόνος που προσπαθούσε να κρατήσει την ομάδα κοντά στο σκορ ήταν για άλλη μια φορά ο Χαρακτινός, χωρίς όμως τη συμπαράσταση άλλων συμπαικτών του. Κάπως έτσι στον ίδιο ρυθμό κύλησε και το 2ο ημίχρονο, με τους προπονητές και των δύο ομάδων να δίνουν χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες, ξεκουράζοντας έτσι τους βασικούς ενόψει του ματς-τελικού της ερχόμενης Δευτέρας. Από τους "Στρατηγούς", ξεχώρισε ο Καλογερόπουλος με 19 πόντους αλλά και μεγάλη συμμετοχή στο οργανωτικό κομμάτι, ο Αρσένης με 13 και ο Μακρής με 10. Ο μόνος που διασώθηκε από το Γαλάτσι ήταν ο Χαρακτινός με 21 πόντους & 5 τρίποντα.

Δεκάλεπτα: 26-18, 48-29, 61-44, 76-53

Παπάγου (Κονδύλης): Κονδύλης 7(2), Ρεγκούζας 4, Σιμόπουλος 4, Παπαθεοδώρου, Τσιρόπουλος 6, Καλογερόπουλος 19(1), Αρσένης 13(3), Μακρής 10, Υφαντής 7(1), Ζέρβας 4, Λογοθέτης 2.

Γαλάτσι (Κουμαράς): Στεφανής 2, Βαφιάς, Σιδερής 6, Φρίμας, Σιλιτζίρης 6, Κορρές 5, Κομματάς, Παπαγεωργόπουλος 2, Λαδικός 5, Αθανασιάδης 6, Χαρακτινός 21(5).