Τρίτη 15 Μαΐου 2012

Media Watch: Ανέβηκε ο Παπάγος!

Ο Παπάγος επικράτησε με 65-71 του Γαλατσίου, έκανε το 3-2 στη σειρά των τελικών των πλέι οφ της Α' ΕΣΚΑ και πανηγύρισε την άνοδο στην Γ' Εθνική.
Εκπληκτική ήταν η ατμόσφαιρα στο κλειστό του Γαλατσίου. Πάνω από 500 φίλαθλοι παρακολούθησαν την αναμέτρηση, ανάμεσά και περίπου 100 φίλοι του Παπάγου, που είδαν την ομάδα τους να παίρνει τη νίκη και  την άνοδο για την Γ΄ Εθνική.
Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Μιχάλης Υφαντής, ο οποίος φόρτωσε με 19 πόντους το καλάθι του Γαλατσίου ενώ σημείωσε κι ένα καθοριστικό τρίποντο δύο λεπτά πριν από τέλος βάζοντας φρένο στην αντεπίθεση των γηπεδούχω.

Για 25 λεπτά ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ.  Ο  Παπάγος όμως κατάφερε και προηγήθηκε με 38-45 δύο λεπτά πριν από το τέλος της τρίτης περιόδου. Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι είχαν σταθερά το προβάδισμα, με την διαφορά να κυμαίνεται από τους 4 ως τους 7 πόντους.  Το  Γαλάτσι όμως, κατάφερε και  μείωσε στο καλάθι (63-65). Ο  Μιχάλης Υφαντής από  την γραμμή των 6.75 ανέβασε την διαφορά και πάλι στους  πέντε πόντους (63-68), με τον Παπάγο στην συνέχεια να παίρνει τη νίκη με 65-71!

Γαλάτσι - Παπάγος 65-71
Δεκάλεπτα: 22-23, 34-34, 46-50, 65-71
Γαλάτσι (Κουμαράς): Στεφανής 12, Βαφιάς, Σιδέρης 6, Φρίμας 7 (1), Σιλιτζήρης 8, Κορρές 2, Κομματάς 2, Λαδικός 9 (1), Αθανασιάδης 9 (1), Χαρακτινός 10 (2). Τσούπρος.
Παπάγος (Κονδύλης): Κονδύλης 8 (2), Ζέρβας 2, Σιμόπουλος 2, Τσιρόπουλος, Καλογερόπουλος 3, Αρσένης 10 (1), Μακρής 14 (2), Υφαντής 19 (2), Χριστοδούλου, Λογοθέτης 5, Ρεγκούζας 8.