ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ

ΑΕ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΠΑΠΑΓΟΣ 0-3 (ΕΠΣΑ/Νέοι 2012-13)

Ήττα με καλή εμφάνιση για τις κορασίδες

Το νωθρό πρώτο δεκάλεπτο των κορασίδων  φαίνεται πως ήταν ο βασικότερος λόγος της ήττας από την Νήαρ. Τα κορίτσια της κόουτς Κουτρόγιαννου έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό, απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα αλλά και σε μια πολύ κακή διαιτησία ( 5 φάουλ η Σαρδέλλη στα πρώτα 7 λεπτά του αγώνα ), αλλά δυστυχώς δεν κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο.Οι κορασίδες  έκαναν ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο το οποίο όμως δεν αποδείχτηκε αρκέτο για να πάρουν τους δύο βαθμούς.Επόμενος αγώνας το Σάββατο  10/11

Α.Σ ΠΑΠΑΓΟΥ-Α.Ο ΝΗΑΡ ΗΣΤ 45-59
6-19,10-11,9-12,20-17
Α.Σ ΠΑΠΑΓΟΥ (Κουτρόγιαννου) Λαιου, Παπαναστασίου, Παπαδέλου 21, Τσιβού 6, Σαρδέλλη Ξ, Μαβή, Πιτσουλάκη 5, Ηλιοπούλου, Σαρδέλλη Π, Σούση, Τρυπάκη 13, Ραμάι

Με το δεξί οι κορασίδες στον δεύτερο γύρο

Την εκτός έδρας νίκη  επί του Γ.Σ.Ηλιούπολης πανηγύρισαν οι κορασίδες του Α.Σ.Παπάγου.Οι μικρές του Παπάγου συνέτριψαν τις αντιπάλους τους με 12-68 και απέδειξαν για ακόμη μία φορά ότι το μέλλον τους ανήκει.

Δεκαλεπτα:02-18, 02-18, 02-20,06-12
Α.Σ ΠΑΠΑΓΟΥ (Κουτρόγιαννου), Λαϊου, Ραμάι 6, Κοντογιάννη, Παπαναστασίου, Σαρδέλλη Ξ. 27, Αξιώτη, Παπαδέλου 14, Τσιβή 18, Σούση, Μαβή 3

Δεκάλεπτα:22-04,25-00,21-00,16-02
Α.Σ ΠΑΠΑΓΟΥ (Κουτρόγιαννου Ι.)  Λαϊου 14, Αξιώτη 2, Σαρδέλλη Ξ 17, Παπαδέλου 27, Τσηβού 8, Σαρδέλλη Π 8, Σούση, Μαβή 8
29/9 Α.Ο ΝΗΑΡ-ΗΣΤ- Α.Σ ΠΑΠΑΓΟΥ 49-21
10-06, 15-08, 12-04, 12-03,
Α.Σ ΠΑΠΑΓΟΥ (Κουτρόγιαννου Ι. ) Σαρδέλλη Ξ 4, Πιτσαλάκη 4, Παπαδέλου, Τσηβού 7, Μαβή 4, Σούση, Σαρδέλλη Π 2,Αξιώτη, Ηλιοπούλου, Λαζαράκου
6/10 Α.Σ ΠΑΠΑΓΟΥ- ΑΡΗΣ ΑΚΟ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 13-64
03-20,04-13,06-11,00-20
Α.Σ ΠΑΠΑΓΟΥ (Κουτρόγιαννου Ι.) Σαρδέλλη Ξ 2, Παπαδέλου 2, Τσηβού 4, Σούση 2, Σαρδέλλη Π 2, Μαβή 1, Λαίου, Αξιώτη
13/10 Α.Σ ΠΑΠΑΓΟΥ -ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 32-54
07-09,05-14,09-19,11-12
Α.Σ ΠΑΠΑΓΟΥ (Κουτρόγιαννου Ι.) Λαϊου, Παπαναστασίου, Σαρδέλλη Ξ 6, Πιτσαλάκη 7, Ραμάι, Τσηβού 6, Παπαδέλη 10, Σαρδέλλη Π, Μαβή 3
20/10 Α.Ο ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ-Α.Σ ΠΑΠΑΓΟΥ  31-43
12-11,09-09,03-17,07-06
Α.Σ ΠΑΠΑΓΟΥ (Κουτρόγιαννου Ι.) Σαρδέλλη Π 6, Μαβή, Τσηβού 13, Σούση, Τρυπάκη 7, Λαϊου, Πιτσαλάκη 9, Σαρδέλλη Ξ 8, Ηλιοπούλου, Ραμάι, Αξιώτη

Ποδόσφαιρο – Παμπαιδικό

ΑΣ Παπάγου – ΑΓΙΟΣ ΘΩΜΑΣ : 7-1

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ε.Π.Σ.Α (4η Αγωνιστική)

Το ευρύτατο σκορ αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του παιχνιδιού και τη διαφορά δυναμικότητας των δυο ομάδων. Σε γενικές γραμμές οι πολλές ευκαιρίες του β’ ημιχρόνου σε συνδυασμό με καλά τελειώματα μας έφεραν τη τέταρτη κατά σειρά νίκη με μόλις ένα γκολ παθητικό. Αξίζει για λίγο να σταθούμε σε κάποιους (3) παράγοντες που μας κάνουν αφ’ενός αισιόδοξους για την πορεία μας στο πρωτάθλημα αλλά και αφ’ετέρου για την πολύ καλή και σε βάθος δουλειά που γίνεται στο σύλλογο μας. 1) Η ομάδα στηρίζεται περισσότερο στην ομαδικότητα και λιγότερο σε παίκτες κλειδιά. Στο συγκεκριμένο παιχνίδι αν και έλειπε ο βασικός διοργανωτής Βαγγέλης Συγγρός λόγω τραυματισμού, η ομάδα λειτούργησε σωστά έχοντας καλή κυκλοφορία της μπάλας. 2). Κάποιοι παίκτες χρησιμοποιήθηκαν σε άλλες από τις «φυσικές» τους θέσεις και ανταποκρίθηκαν ικανοποιητικά. 3). Κάποια παιδιά που συνήθως δεν είναι βασικοί, ενσωματώθηκαν κατά τη διάρκεια του αγώνα χωρίς να πέσει στο ελάχιστο η απόδοση της ομάδας μας. Τα παραπάνω αντικατοπτρίζουν την εξαιρετική δουλειά που κάνει ο κόουτς Ντόκος στο σύλλογο τόσα χρόνια και η βελτίωση του Παμπαιδικού φέτος είναι εμφανέστατη για όσους παρακολουθούν αυτή την ομάδα από κοντά.

Όσον αφορά τα σχόλια του συγκεκριμένου ματς θα σταθώ μόνο στα γκολ γιατί αν αναφερθώ και στις χαμένες φάσεις ….πάει μακριά η βαλίτζα.

Α΄ ημίχρονο : 13’ πολύ καλή κάθετη πάσα του Βλάχου στον Δημητρακά, παράλληλη πάσα με το αριστερό στον Ψαλλίδα και 1-0 (γκολ βγαλμένο από την προπόνηση). 23’ 1-1 με κοντινό πλασέ.

Β’ ημίχρονο : 1’ Γουργούλης 2-1 με απ’ευθείας πλασέ από λάθος της αντίπαλης άμυνας. 6’ 3-1 με καλοζυγισμένο πλασέ του Βλάχου από το ύψος της περιοχής. 10’ 4-1 σέντρα του Λουκάτου από δεξιά και  πλασέ του Δημητρακά με τη μία. 18’ 5-1 με κοντινό σουτ του Γουσέτη μετά από κεφαλιά στο δοκάρι. 20’ 6-1 με κοντινό πλασέ του Βλάχου μετά από σουτ του Λουκάτου και ασθενή απόκρουση του τερματοφύλακα. 30’ 7-1 Γουσέτης από κοντά μετά από πάσα του Κασνέτσι.

Σύνθεση : Μισούλης Λ, Κομούτος Ν, Καβουσανός Γ, Ψαλλίδας Β, Παγουλάτος Π, Δαφνιάς Ν, Λουκάτος Ν, Κσσνέτσι Κ, Δημητρακάς Θ, Βλάχος Κ, Γουσέτης Θ, Πετρίδης Ν, Σταυρόπουλος Π, Γουργούλης Β, Κυριτσόπουλος Δ, Κυριτσόπουλος Γ.